مجله پلاس رنکس

کنترل ذهن اصلی ترین راز موفقیت

کنترل ذهن و موفقیت

اگر داستان زندگی افراد موفق را بخوانید، در طول تاریخ در تمام کشورها و نژادها، هیچ فرقی نمی کند و می بینید که تنها راز موفقیت همه افراد موفق کنترل ذهن بوده است.

در ادامه می خواهیم پرده از این راز برداریم و کنترل ذهن را واضح تر توضیح دهیم.

کنترل ذهن چیست؟

ذهن تمامی انسانها به صورت پیش فرض برای دفاع از خود طراحی شده است و ذهن عادت دارد که همیشه خطرات احتمالی را پیش بینی کند. به فرض مثال وقتی که شما در تاریکی به بیرون از خانه پا می گذارید، ذهن احساس خطر می کند و شروع به نجوا کردن می کند و می خواهد شما را قانع کند که به داخل برگردید. این نجوا ها ممکن است به این صورت باشد که الان ممکن است حیوان یا انسانی به شما در تاریکی حمله کند.

این نجواهای ذهنی در موارد دیگر از جمله انجام و فعالیت کارها نیز بی کار نمی نشینند و شروع می کنند به اینکه شما را به نقطه امن برگردانند.

به فرض مثال شما تصمیم گرفته اید که برای تغییر زندگی خود، از شرکتی که در آن کار می کرده اید استعفا بدهید و بیزینس خودتان را شروع کنید. ذهن شروع می کند به اعلام خطر که اگر استعفا بدهید ممکن است که به مشکل مالی بر بخورید. اگر بیزینس خود را شروع کنید، ممکن است شکست بخورید و کلی بدهی بالا بیاورید. اگر در بیزینس خودتان به مشکل بر بخورید، همه اطرافیان و بستگلن شما را مسخره می کنند و … . و ذهن قصد دارد که همیشه شما را در منطقه امن نگه دارد.

ما به همه این نجواها، نجواهای ذهنی می گویم که برای مقاوت در برابر آن نیاز به کنترل ذهن داریم.

اما آیا کنترل ذهن کار ساده ای هست و ما می توانیم جلوی آن را بگیریم؟ در جواب باید گفت که این کار ساده نیست اما شدنی می باشد. در ادامه نحوه انجام کنترل ذهن را به شما آموزش خواهیم داد.

 

چه افرادی با کنترل ذهن به موفقیت رسیده اند؟

فرض کنید که شما ادیسون بودید، و برای ساختن لامپ می بایست چند صد ماده را مورد آزمایش قرار دهید تا بلاخره به رشته سیمی که لامپ را روشن کند برسد. اگر ده بار در این آزمایش شکست بخورید، آیا ذهن شما شروع به نجوا کردن می کند؟ قطعا آقای ادیسون نیز این نجواهای ذهنی  ” نمی شود بس کن ” را شنیده اما در برابر آن مقاومت کرده است.

آقای ایلان ماسک مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا، اسپیس ایکس، سولار سیتی و … موقعی که قصد ساختن موشک های خودش را داشت، بعد از ساختن اولین موشک و تست کردن آن، با انفجار موشک روبرو شد. موشک دوم و سوم نیز به همین روال منفجر شدند. برای ساخت موشک چهارم کار به جایی رسید که از دوستان و نزدیکان خود مجبور به گرفتن وام شد. آیا اگر شما جای ایلان بودید، برای ساخت موشک چهارم این ریسک را قبول می کردید که علاوه بر فروش خودروی شخصی و منزل شخصی از نزدیکان خود، پولی را هم قرض بگیرید؟

حتما نجواهای ذهنی زیادی می خواسته اند که شما را از انجام اینکار منصرف کنند.

اما موشک چهارم ایلان با موفقیت به فضا فرستاده شد و با موفقیت نیز بر زمین فرود آمد و بلافاصله یک قرارداد ۱.۶ میلیارد دلاری با ناسا امضا نمود.

 

چطور می توانم ذهنم را کنترل کنم؟

با توجه به توضیحات بالا متوجه شدیم، که برای رسیدن به موفقیت می بایست جلوی نجواهای ذهنی را گرفت و اما چطور می توانیم این کار را انجام دهیم.

برای توضیح اینکار می بایست متوجه این موضوع باشید که هیچ کس از همان روز اول یک کشتی گیر حرفه ای نبوده است. هیچ کس یک پیانیست و یا فوتبالیست و یا وزنه بردار به دنیا نیامده است. و برای رسیدن به این تخصص ها می بایست این کار را در طول زمان و همیشه تمرین و تکرار کرد.

ما باید همیشه حواسمان به تصمیمات و کارهایی که انجام می دهیم باشد و در هر لحظه حواسمان باشد که چه نجواهایی دارند ما را از انجام کاری منع می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

آواتار موبایل
Main Menu x
X
آیا تمایل دارید هنگام انتشار مقالات جدید به شما اطلاع داده شود؟
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید