مجله پلاس رنکس

چطور می توانم به موفقیت برسم؟

راه موفقیت

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، قطعا از خودتان این سوال را پرسیده اید که چطور موفق شوید. حتما افرادی را دور و بر خودتان می شناسید که هر یک در حوزه ای به موفقیت رسیده است. ممکن است یک نفر در بازیگری، یک نفر در آهنگ سازی، یک نفر در ورزش، یک نفر در کسب و کار و …. به موفقیت های چشم گیری رسیده باشند.

 

پرداخت بها برای رسیدن به خواسته

در این مقاله می خواهیم به زبان ساده راز موفق شدن را توضیح دهیم.

برای درک این موضوع با یک مثال ساده شروع می کنیم.

موفقیت را یک کالای بسیار لوکس در نظر بگیرید. و تصور کنید که این کالای لوکس در ویترین یک مغازه جا خوش کرده است. برای اینکه این کالا را بدست آوریم آیا ممکن است که داخل مغازه یا فروشگاه شویم و به همین راحتی آن را برداریم و از مغازه یا فروشگاه بیرون بیاییم؟!

قطعا این اجازه را به ما نمی دهند و در ازای دریافت این کالای لوکس می بایست مبلغ بالایی را هم به فروشنده پرداخت کنیم.

با این مثال خواستیم به این جمع بندی برسیم که در جهان هیچ چیز با ارزش و رایگانی وجود ندارد و برای بدست آوردن هر چیزی، می بایست بهای آن نیز پرداخت شود.

اگر شما بخواهید یک ساندویچ ساده فلافلی هم دریافت کنید، قطعا باید به همان اندازه مبلغی را پرداخت کنید و این در حالی هست که بسیاری از افراد جویای موفقیت انتظار دارند که بدون پرداخت بها در یک چشم بهم زدن به موفقیت برسند.

بها پرداخت کردن صرفا پول و وجه نقد نیست و ممکن است برای دریافت هر خواسته ای، بهایی متناسب با آن پرداخت کرد. به فرض مثال بهای رسیدن به اندامی زیبا و متناسب، ورزش کردن است. بهای بورسیه گرفتن یک دانشگاه معتبر در کانادا، به شدت تحقیق و مطالعه است. و بهای موفقیت هم می تواند به شدت تلاش کردن و آموزش و عمل کردن به آموخته ها باشد.

 

برای موفق شدن باید دقیقا چه کاری را انجام داد؟

برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای کافیست که در قدم اول برای خود هدفی مشخص و دقیق مشخص کنیم. هدف ما باید چیزی باشد که به آن به شدت اشتیاق داشته باشیم. احتمال رسیدن به یک هدف بسیار کوچک که به آن اشتیاق نداشته باشید، نزدیک به صفر است. و احتمال رسیدن به یک هدف بزرگ و دور از دسترس که به آن اشتیاق فراوان داشته باشیم نزدیک به ۱۰۰ است.

اگر کمی به اتفاقات و تجربیات گذشته خود نگاه کنید حتما این موارد در شما هم صدق خواهد کرد زمانی که اشتیاق سوزان برای کاری داشته ایم، تمام سختی های مسیر را نادیده گرفته ایم و زمانی که برای انجام یک کار اشتیاقی نداشته ایم، صدها بهانه برای انجام ندادنش آورده ایم.

بعد از هدف گذاری دقیق و نوشتن آن، باید روی برگه ای کارهایی که انجام دادنش ما را به آن هدف و خواسته نزدیک می کند را بنویسم.

این کار به احتمال زیاد نیاز به زمان دارد و با فکر کردن ممکن است که ایده های زیادی به ذهن ما برسد. اگر در گذر زمان ایده های بهتری به ذهنتان رسید، ایده بهتر را جایگزین ایده های قبلی کنید.

و در قدم بعدی یک تعهدنامه اجرا و عمل به ایده ها بین خود و خودتان امضا کنید! دقت داشته باشید که می بایست با تمرکز بر روی انجام ایده ها، هر روز فقط یک قدم بسیار کوچک را بردارید. از قدیم گفته اند که برداشتن سنگ بزرگ به معنای نزدن است. اگر شما هر روز تنها یک قدم کوچک برای رسیدن به خواسته تان بردارید، بعد از یک سال شما ۳۶۵ قدم برداشته اید.

فراموش نکنید که یک فیل را هم می توان خورد، به شرط تکه تکه کردن آن!

دیدگاهتان را بنویسید

آواتار موبایل
Main Menu x
X
آیا تمایل دارید هنگام انتشار مقالات جدید به شما اطلاع داده شود؟
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید