مجله پلاس رنکس

چطور در اینستاگرام به موفقیت برسم؟

اینستاگرام

سالها قبل فقط افرادی که متخصص طراحی و مدیریت سایت بودند می توانستند که با صرف زمان و کلی هزینه یک سایت فروشگاهی برای خود درست کنند و با کلی هزینه های سئو و سرور و … کم کم به فروش محصولاتشان برسند. امروز با بوجود آمدن بستری بسیار همه گیر و ساده و در عین حال رایگان، این امکان در دسترس همه قرار گرفته است که به راحتی با ساخت یک اکانت بیزنسی در اینستاگرام، به فروش بیش از حد در اینستاگرام برسیم.

در این مقاله می خواهیم به فرصت های شغلی که در اینستاگرام وجود دارد بپردازیم.

 

چطور کارم را در اینستاگرام شروع کنم؟

همانطور که می دانید، اینستاگرام یک شبکه اجتماعی فراگیر با حدود ۵۰ میلیون کاربر ایرانی در ایران است که به راحتی می توان توسط این رسانه، محصولات، خدمات و پیام خود را در اختیار این افراد قرار دهیم. برای این کار کافیست که شما به اسم خود یا بیزینس خود در اینستاگرام یک حساب باز کنید. و قدم بعدی به صورت منظم و مدام شروع کنید به انتشار محتواهای کاربر پسند و جمع آوری فالور علاقه مند و سپس فروش به این افراد می باشد.

در اینستاگرام تا دلتان بخواهد پیج های متفاوتی وجود دارد که همه در حال ارائه خدمات و یا فروش محصولاتی هستند. اما چرا از بین اینهمه پیج می بایست که کاربران شما را به بقیه ترجیح بدهند و از شما خرید بکنند؟

این سوالیست که با جواب دادن با آن و رعایت موارد گفته شده، شما می توانید به درآمد های حتی چند صد میلیونی در ماه برسید.

 

بایدها و نبایدهای ایجاد یک فروشگاه اینستاگرامی

  • قبل از اینکه یک فروشنده شوید، خودتان را در نقش یک خریدار فرض کنید و شروع کنید به سرچ پیج هایی که خدمات مورد نظر شما را به فروش می رسانند.
  • حال این پیج هایی که از سرچ کردن به آنها رسیده اید را به دقت بررسی کنید. شما از کدام پیج ها حاضرید که خرید انجام دهید.
  • پیجی که زیر یک پست آن صدها کامنت آمده اما حتی به یک کامنت هم پاسخ داده نشده باشد، آیا اعتماد می کنید که خرید کنید؟ اگر فردا بعد از واریز وجه، جواب شما را هم ندادند چه؟
  • پیجی که زیر محصولش نوشته است که اول پول را واریز کنید و سپس کالا برای شما ارسال می شود چطور؟
  • پیجی که زیر محصول خود نوشته است که کالا برای شما ارسال می شود و سپس پول آن را در محل پرداخت کنید. و اگر کالا ان چیزی نبود که انتظار داشتید، آن را برگشت بزنید.
  • همه این موارد در تصمیم گیری خرید می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
  • پس قطعا باید سعی کنید که در راه اندازی پیج و قرار دادن محتوا به تمامی این موارد دقت داشته باشید.
  • اگر بسیاری از رقیبان شما تنها یک عکس از محصولشان منتشر می کنند، شما سعی کنید حداکثر استفاده از اسلاید اینستاگرام را ببرید و ۱۰ عکس از محصول خود را در حالت ها و زاویه های متفاوت قرار دهید.
  • اگر رقیب شما ۱۰ عکس از محصول خود منتشر کرده است شما حتما یک ویدیو هم به آن اضافه کنید.

در هر حال همیشه سعی کنید که بهتر از بقیه باشید.

نکته پایانی

شما نباید این نکته را فراموش کنید که کاربران اینستاگرام هم انسان هستند و دقیقا مشابه ما در مورد خرید فکر می کنند. اگر شما به یک پیجی که حتی عکس پروفایلی برای خود انتخاب نکرده است، اعتماد نمی کنید، مطمعن باشید که کاربران اینستاگرام هم همین واکنش را به پیج شما نشان می دهند.

برای موفقیت در اینستاگرام، یک ثبات قدم نیاز است و نباید انتظار داشته باشید از همان روز اول به درآمد و فروش برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

آواتار موبایل
Main Menu x
X
آیا تمایل دارید هنگام انتشار مقالات جدید به شما اطلاع داده شود؟
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید