مجله پلاس رنکس

نکات مهمی که هر خانم شیک پوشی باید بداند

خانم های شیک پوش

احتمالا شما هم یکی از آن افرادی باشید که حواستان به این نکاتی که در مقاله “شیک پوشی” قصد داریم درموردشان صحبت کنیم، نباشد و بدون توجه به این نکات ممکن است که هر روز به سر کار، خرید، مهمانی و … بروید.

هیچ کس تاثیر اولین برخورد با شما را فراموش نمی کند

اگر در روز اول فردی مرتب و خوش استایل ظاهر شوید، حتی اگر در دیدارهای بعدی نامرتب هم باشید، پیش فرض شکل گرفته در ذهن طرف مقابل شما، ظاهری شیک و آراسته بوده است، و ظاهر احیانا نا مرتب شما در اکثر اوقات و دیدارهای بعدی نادیده گرفته می شود. این نه به خاطر این است که فکر می کنید که آن شخص اینطور می خواهد فکر کند، خیر بلکه این جزوی از بیولوژیک هر فردی می باشد که در نگاه اول سعی می کند برای درک طرف مقابل تمامی ویژگی و اطلاعات مربوط به آن شخص را گرفته و در ذهن خود ضبط نماید.

حال تصور کنید که شما فقط یک بار در طول زندگی خود نا مرتب بوده اید و در همان روز یک ملاقات مهم با یک نفر داشته اید. اگر چند سال هم بگذرد و شما از آن روز به بعد همیشه در بهترین حالت ممکن خود هم باشید، باز هم آن شخص، تصوری که در حالت کلی از ظاهر شما در ذهنش ضبط شده است، یک تصویر نامرتب بوده است.

 

توجه به ۶ نکته مهم برای خانم های شیک پوش

  1. سعی کنید که حتما از شلوارهای کتان با برند معتبر استفاده کنید. چرا که بسیاری از شلوارهای کتان غیر برند، بعد از اولین شست و شو کوتاه می شوند و تقریبا هیچ راهی برای آن وجود دارد. شلوارهای برند معمولا قبل از عرضه به بازار مورد شست و شو قرار می گیرند و با اندازه واقعی به بازار عرضه می شوند.
  2. شلوار جین تنگ نپوشید. شلوار های جین تنگ و یا بسیار تنگ، فرم زیبای اندام شما را به هم می زنند و سبب بد جلوه دادن اندام شما می شود. علاوه بر آن عوارض پوستی و خصوصا قارچ در فصول گرما را نیز به همراه دارد. اگر مجبور بودید که تا تهیه یک شلوار جین، همان شلوار جین تنگ را بپوشید، کافیست که بر قسمت کمر ان با اسپری کمی آب بپاشید و بعد از نیمه خشک شدن دوباره این کار را تکرار کنید و سپس موقع نیمه خشک شدن آن را بپوشید.
  3. انتخاب لباس یا گردنبند. ممکن است یقه لباس یا پیراهن شما طوری باشد که جلوی دیده شدن گردنبند شما را بگیرد، پس سعی کنید که یا جواهرات خود را بر اساس نوع لباس و یقه پیراهن خود انتخاب کنید و یا موقع خرید لباس به یقه آن توجه داشته باشید. جواهرات برای زینت و ایجاد جلوه زیبا به شما می باشند، قرار نیست که همه آنها مخفی شوند.
  4. به احتمال زیاد شما هم یکی از آن خانم هایی هستید که تعداد زیادی کفش بلا استفاده در کمد خود دارید. ممکن است کفش ها، بسیار زیبا و سالم باشند اما چون یا برایتان کوچک شده اند یا موقع انتخاب کفش مناسب به راحتی آن دقت نکرده اید، به احتمال زیاد پنجه شما را فشار می دهد. و احتمالا در بعضی موارد خاص همان کفش دلخواه تان را که پنجه شما را اذیت می کند را می پوشید و غافل از انکه کفش نا مناسب ممکن است تاثیر بسیار شدیدی در نحوه راه رفتن شما ایجاد کند و به کلی ظاهر و استایل شما را به تنهایی زیر سوال ببرد. راهکار برای حل این موضوع این است که اگر کفش پنجه شما را می فشارد، کافیست یک کیسه فریزر را پر آب کنید و داخل کفش خود قرار داده و در یخچال قسمت فریزر قرار دهید تا با یخ زدن، حجم آن افزایش پیدا کند و کفش شما را قالب دهد.
  5. لباس زیر مناسب انتخاب کنید. سوتین اندازه و مناسب نیز می تواند در نحوه ظاهر و استایل شما بسیار تاثیر گذار باشد
  6. اگر لباس هایی پرز دار می پوشید، بعد از مدتی سعی کنید که حتما همه پرزهای آن را بگیرید. پرزهای لباس، علاوه بر آنکه لباس شما را کهنه نشان می دهد، اشیا کوچک و ریز را نیز به خود جذب می کند.

 

نکته پایانی

برای شیک پوشی حتما نباید پول زیادی هزینه کنید. شیک پوشی در رعایت همین نکات ساده است.

دیدگاهتان را بنویسید

آواتار موبایل
Main Menu x
X
آیا تمایل دارید هنگام انتشار مقالات جدید به شما اطلاع داده شود؟
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید