مجله پلاس رنکس

موفقیت با قانون تکامل

قانون تکامل موفقیت

برای موفقیت تا به حال ممکنه که مقالات زیاد، کتاب های متنوع، فایل های انگیزشی و آموزشی زیادی خونده باشید. اما احتمالا هنوز نتیجه دلخواه حاصل نشده است. در این مقاله می خواهیم که در مورد قانون اصلی و مهم تکامل صحبت کنیم که سوالات و ابهامات و سو تفاهم های زیادی که در این رابطه وجود دارد را پاسخ دهیم.

 

قانون تکامل چیست؟

جهان هستی یک معلم بی همتا برای ما می باشد و اگر در آن ریز بین شویم و کمی دقت کنیم متوجه پیدایش جهان هستی و روند تکامل آن از گیاهان و حیوانات و سپس انسان در طول تاریخ خواهیم شد.

برای آنکه یک درخت میوه دهد و یا بذری دانه دهد، قطعا به یک روند کاشتن، پرورش ( نوردهی، آب، خاک مناسب ) و برداشت نیاز هست. و هرگز هیچ کشاورزی انتظار ندارد که یک روز بعد از کاشت، به برداشت برسد.

تکامل یعنی آماده شدن برای دریافت نتیجه. حال با توجه به این تعریف در مورد تکامل و ارتباط آن با موفقیت بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

ارتباط قانون تکامل با موفقیت

انسان به صورت ذاتی و پیش فرض عجول می باشد. یعنی همیشه دوست دارد که سریع لاغر شود! سریع به بدن و تناسب ایده آل برسد! سریع دانشگاه برود! سریع کار پیدا کند! و … و این عجله در کار موجب شده است که قانون تکامل را زیر پا بگذارد.

حال این عجله تله بزرگ و دامی خطرناک شده است که افرادی زیرک تر از خودشان به راحتی می توانند از این نقطه ضعفشان به نفع خود سو استفاده کنند.

وقتی ما عجله داریم که سریع موفق شویم، سریع ثروتمند شویم، گاهی به راحتی به دام طمع می افتیم و ممکن است که کارهایی را انجام دهیم که به دلیل آماده نبودن و طی نکردن تکامل، خودمان را چندین پله هم پایین تر از وضعیت عادی خود تنزل دهیم.

افراد سود جو از این گونه افراد به راحتی می توانند سو استفاده کنند و با وعده وعیدهایی از قبیل اینکه مثلا ماهی با پردخت مبلغی در شرکتی می توانند به فلان درآمد برسند و آخر سر به راحتی کلاه بر سرشان می رود. و یا مثلا با فروش ملک یا دارایی های خود، اقدام به خرید ارز و دلار می کنند و در یک افت ناگهانی تمام ثروت خود را نیز از دست می دهند.

باید دقت کنید که جهان همیشه قانون تکامل را رعایت می کند و اگر شما تا به امروز یک مغازه کوچک و تجربه بیزینس نداشته اید، استارت یک شرکت با ده کارمند، قطعا شما را به قعر نابودی خواهد کشاند.

معمولا افرادی که این صحبت ها را می شنوند ممکن است که برگردند و بپرسند که پس چرا فلان نفر یک شبه به ثروت هنگفتی رسیده است؟

 

منظور از طی کردن تکامل دقیقا چیست؟

توجه داشته باشید که منظور ما از تکامل گذر زمان نیست. در روند تکامل، منظور ما آماده شدن برای یک پله بالاتر می باشد. تکامل یعنی از یک نردبان اول پایمان را روی پله اول بگذاریم و بعد پله دوم. هیچ کسی نمی تواند که از همان لحظه بالا رفتن پایش را روی پله هشتم بگذارد. حال ممکن است یکی این بالا رفتن را خیلی سریع و در کمترین زمان ممکن بالا برود و یکی ممکن است هر پله را با صرف زمان زیادی بالا برود.

افرادی که در سنین کم و با سرعت زیادی به موفقیت رسیده اند، قطعا قانون تکامل را طی کرده اند و آمادگی موفقیت های بزرگ را داشته اند. خیلی از افراد ثروت خالق فیس بوک آقای زاکر برگ را مثال می زنند که جوان ترین فرد ثروتمند جهان می باشد. شاید افرادی که از دور به زاکر برگ نگاه می کنند متوجه این قضیه نیستند که زاکر برگ از کودکی کد نویسی می کرده و چندین برنامه قبل از فیس بوک نوشته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

آواتار موبایل
Main Menu x
X
آیا تمایل دارید هنگام انتشار مقالات جدید به شما اطلاع داده شود؟
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید