مجله پلاس رنکس

چطور لباس های طرح دار بپوشیم؟

ست لبتاس

اکثر خانم ها از اینکه یک لباس با طرح ویژه و برجسته ای را انتخاب کنند و بپوشند امتنا می ورزند و دلیل آن هم این است که می ترسند بعدا نتوانند آن لباس را با چیز دیگری ست کنند و بپوشند. در این مقاله می خواهیم راه ست کردن لباس های طرح دار را به شما آموزش دهیم.

بعضی از لباس ها ممکن است با توجه به سادگی و یکنواختی پارچه آن، در قسمتی از لباس طرح خاص و یا شکل خاصی وجود داشته باشد. به فرض مثال ممکن است که لباس مجلسی که انتخاب نموده اید دارای گلدوزی و ملیله دوزی بسیار پر تراکم در یک ناحیه مانند روی آستین ها و یا جلوی شکم باشد. و یا اصلا جنس و طرح پارچه در آن قسمت ممکن است که گل گلی باشد و شما نگران این موضوع باشید که من این طرح و رنگ خاص از لباسم را چطور با دیگر لباس و کیف و کفش هایم ست کنم.

در ادامه با ما باشید تا نحوه ست کردن اینگونه لباس ها را به شما آموزش دهیم.

 

راه حل ساده برای ست کردن لباس های طرح دار

اولین راه حل برای ست کردن اینگونه لباس ها این است که اجازه دهید آن قسمت طرح دار فقط خود را جلوه دهد و شما دیگر لباس ها و کیف و کفش خود را با رنگ و طرح ساده مابقی لباستان ست کنید. مثالا اگر لباس شما قهوه ایی روشن است و طرح گل دار زرد رنگی در سر آستین ها دارد، شما سایر لباس و اکسسوری های خود را همان قهوه ای روشن انتخاب کنید و اجازه دهید که آن طرح خود را نشان دهد.

اگر از جنس و طرح کلی لباس خوشتان آمده اما مشکل شما بیشتر با طرح خاصی روی آن است، برای کم رنگ شدن و برداشتن توجه ها از روی آن می بایست دقیقا از همان رنگ و اگر بشود از همان طرح، سایر لباس و اکسسوری های خود را انتخاب کنید. در مثال لباس قبلی، به فرض مثال اگر نمی خواهید که رنگ و طرح زرد رنگ روی آستین ها زیاد جلب توجه کند، بهتر است که از همان طرح و رنگ زرد لباس، شال، کیف و کفش انتخاب کنید. این کار باعث می شود که مقدار رنگ تمرکزی و یا طرح خاص که ایجاد تمرکز بر روی آن شده، کمتر شود و دیگر به نظر نیاید.

البته ممکن است این کار برای هر نوع رنگ و طرحی جواب ندهد به همین خاطر پیشنهاد ما امتحان کردن همان روش اول است که در اکثر اوقات خیلی بهتر جلوه می کند. اما اگر به شدت با آن قسمت رنگ و یا طرح مشکل دارید، از همان اول برای خود چالش درست نکنید و همچین لباسی را از همان ابتدا نخرید.

 

ست کردن پیراهن بلند و یا مانتوی گل دار

لباس های بلند و یا نسبتا بلند که دامن آنها تا سر زانو ها رسیده باشد برای فصل های سرد بسیار مناسب است و ممکن است مانتو و یا لباس دامن داری که انتخاب می کنید بر روی دامن خود طرح هایی داشته باشد.

امروزه این نوع لباس ها به شدت طرفداران زیادی پیدا کرده است و هر چقدر که دامن آن تیره تر با گلهای روشن باشد جذابیت بیشتری دارد. اما مشکل از آنجا شروع می شود که نمی دانند آن را چگونه با دیگر لباس هایمان ست کنیم.

برای حل این مشکل بهتر است بدانید که اولا قرار نیست حتما هر گوشه ای از لباسمان با چیز دیگری ست شود. منظور از ست کردن در حالت کلی اجتناب از پوشیدن لباس های هزار رنگ است. چرا که این نوع پوشش، حس اضطراب و نا منظمی در مخاطبان ما ایجاد می کند. هماهنگی در لباس یک حس آرامش و نظم داری را به طرف مقابلمان منتقل می کند.

پس در انتخاب این نوع لباس ها کافیست که سایر لباس های دیگرمان هم رنگ مانتو و لباس انتخابی باشد و در حالت ایده ال خصوصا در فصل های سرد، پوشیدن کاپشن یا کت کوتاه که بر روی پشت آن طرح داشته باشد بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

آواتار موبایل
Main Menu x
X
آیا تمایل دارید هنگام انتشار مقالات جدید به شما اطلاع داده شود؟
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید