مجله پلاس رنکس

آسیب پذیری کودکان و مراقبت از آنها

کودکان و شبکه های اجتماعی

امروزه با همه گیر شدن شبکه های اجتماعی مانند، واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و … یکی از دغدغه های والدین در برابر فرزندانشان، آسیب پذیری آنها در این فضا ها می باشد.

متاسفانه همه این رسانه ها به نحوی می توانند هم مفید و هم مضراتی داشته باشند، که کودکان با توجه به سن و عدم بینش درست از غلط و درست، ممکن است که به راحتی به دام یک سری افکار مخرب بیوفتند.

یکی از دغدغه های والدین کنترل فرزندان خود بدون محدود کردن آنها می باشد. چرا که امروزه بر همه پدر و مادران این مسئله واضح شده است که ایجاد محدودیت می تواند بیشتر خطرناک باشد. و به جای منع کردن فرزندان خود از یک سری روابط دوستانه، بیرون رفتن ها و … سعی بر این دارند که بتوانند این رفتارها را به نحوی و از دور مدیریت کنند.

به همین دلیل در این مقاله می خواهیم که به شما کمک کنیم که بدون ایجاد محدودیت، بتوانید تمامی رفتار های فرزندان خود را کنترل و از آنها مراقبت کنید.

امروزه برای پاسخ دادن به این نیاز، سامانه هایی با عنوان سامانه مراقبت از خانواده به وجود آمده است که شما می توانید از طریق این سامانه به صورت نامحسوس گوشی فرزند خود را کنترل کنید.

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که استفاده از این برنامه فقط زمانی درست و اخلاقی هست که شما به یک سری از رفتارهای کودک خود مشکوک شده باشید و برای رفع نگرانی خود نیاز داشته باشید که با استفاده از این برنامه خیالتان راحت باشد.

 

کاربرد سامانه مراقبت از خانواده

شما توسط این برنامه بدون آنکه فرزندتان متوجه شود، می توانید به تمام اطلاعات گوشی فرزند خود دسترسی داشته باشید و اگر تماس مشکوکی توجه شما را به خوذش جلب کرده است، می توانید به تماس های اخیر، پیامک های دریافتی و ارسالی و مخاطبین او دسترسی داشته باشید. با استفاده از این سامانه می توانید شماره مشکوکی را مسدود و سپس از لیست مخاطبین گوشی فرزند خود حذف کنید.

توجه داشته باشید که شما نباید کاری کنید که او متوجه این قضیه شود که کسی به گوشی او دست زده است. این کار ممکن است که عدم اعتماد را در او و رابطه اش با شما بوجود بیاورد.

 

ویژگی های سامانه مراقبت از خانواده

از قابلیت های این برنامه دسترسی به گالری عکس و فیلم های او می باشد. همچنین شما می توانید به شبکه های اجتماعی او مانند اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و … باشید و تمامی پیام های دریافتی و ارسالی او را در این شبکه ها را کنترل و نظارت کنید.

از دیگر ویژگی های این سامانه این است که شما می توانید در زمانی که کودک یا فرزند شما بیرون از خانه است مطمئن شوید که کجا رفته است. با ارسال یک کد دستوری مخفی، اینترنت و موقعیت مکانی او روشن می شود و به شما می گوید که کودکان شما در حال حاظر در کدام نقطه از شهر می باشد.

شما می توانید از صفحاتی که می خواهید سکرین شات بگیرید و عکس اسکرین گرفته را برای خود ارسال کنید.

یکی دیگر از قابلیت های این برنامه این است که شما می توانید دسترسی های او را به سایت هایی که می خواهید به انها مراجعه نکند را محدود کنید. بسیاری از سایت های غیر اخلاقی در اینترنت وجود دارد که ممکن است نگران آن باشید که کودک شما خواسته یا ناخواسته راهش به آن سایت ها بیوفتد. به همین خاطر شما می توانید یک سری محدودیت ها را بر روی گوشی و یا تبلت او اعمال کنید و خیالتان از این بابت راحت باشد.

 

نکته پایانی

کودکان ما امروزه خیلی راحت تر دسترسی به یک سری رسانه ها دارند که قطعا همه این رسانه ها مفید نیستند و شما می توانید با خیال راحت با این روش از کودک خود مراقبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آواتار موبایل
Main Menu x
X
آیا تمایل دارید هنگام انتشار مقالات جدید به شما اطلاع داده شود؟
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید